Futur I

A jövő idő (Futur I) képzése

werden + Infinitiv I

A Futur I alakot a werden segédige jelen idejű ragozott formájával és a főige Infinitiv I alakjával képezzük: ich werde lernen, ich werde gehen.

A jövő idő (Futur I) használata

A Futur I használható a jelen időre vonatkozó vélekedés (bizonyosság) kifejezésére:

Wo ist deine Schwester? – Sie wird wohl noch in der Schule sein. (bizonyára még az iskolában van)

Er wird jetzt im Büro sein. (bizonyára most az irodában van)

Sie wird sich gerade auf die Prüfung vorbereiten. (bizonyára éppen a vizsgára készül fel)

A Futur I használható a jövő idő kifejezésére:

Das werden wir später besprechen.

Wir werden an der Feier teilnehmen.

Sie werden bald heiraten.

Sie wird erst morgen kommen.

A jövő idejű jelentés mellett a Futur I a szövegkörnyezettől függően kifejezhet:

Szándékot, ígéretet: Ich werde dich besuchen.

Parancsot: Du wirst jetzt schlafen gehen.

Német oldalaink

Német alapszókincs

Önállóan németül

Német webszótár

Német alapigék

Segédigék

Erős ragozású igék 1.

Erős ragozású igék 2.

Vegyes ragozású igék

Társoldalaink

Magyar nyelvtan

Angol szókincs A1-C2

Angol-magyar szótár

Angol nyelvtan

A webhely cookie-kat használ. A webhely igénybevételével Ön elfogadja ezen cookie-k használatát. További információk.